12.11.2019
Każde dziecko dziś woła! To polski dom, polska szkoła!
25.10.2019
23 października 2019 r. Szanowni Państwo, ze szkoły w Ngaundaye w Republice Środkowoafrykańskiej dotarły do nas kolejne wieści. Przekazujemy je zatem Państwu, dziękujemy, że tak ofiarnie wspierają Państwo tą szkołę i jej uczniów. Łączę serdeczne pozdrowienia! Justyna Janiec-Palczewska Wraz z Zespołem Fundacji „Redemptoris Missio” Pokój i Dobro! Mamy już za sobą pierwszy miesiąc nauki. 30 września na rozpoczęcie roku szkolnego została odprawiona Msza święta w...
25.10.2019
To wcale nie żart! Adoptowaliśmy szkołę w Republice Środkowej Afryki w najbiedniejszym państwie na świecie. Kraj ten od lat nękany jest wojnami domowymi. W kraju tym aż 45% ludności nie umie czytać i pisać. W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA misjonarka Anna Jachimek walczy z analfabetyzmem prowadząc szkołę dla miejscowych dzieci. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i wyposażenia to tylko niektóre z problemów placówki. W szkole dzieci...
23.10.2019
18 października 2019 r. w ramach akcji „Sprzątanie świata” Nadleśnictwo Bielsko zaprosiło szkoły do pomocy w sprzątaniu lasów. Naszą szkołę godnie reprezentowała klasa 7 D w 10-osobowym składzie: Kuba Banach, Ania Binek, Wiktoria Grygierzec, Lena Herczek, Natalia Krysiak, Wiktoria Kuryło, Klaudia Kuś, Dawid Kwiczala, Iza Sadkowska, Dagna Szczęśniak. Porządkowaliśmy obszar leśny Zabrzeg – Zabrzeg Czarnolesie – Jezioro Goczałkowickie. Na koronie zapory spotkały się...
Wolontariat · 23.10.2019
17 października klasa 8a odwiedziła podopiecznych z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego w Piasku. Na samym początku wysłuchali prelekcji o tematyce egipskiej zorganizowanej przez animatorów z Krakowa, następnie zostali podzieleni na sześć zespołów i uczestniczyli w codziennych zajęciach osób z różnymi dysfunkcjami. Na koniec zwiedzali cały ośrodek, wręczyli upominki i wymieniali się wrażeniami. Niezapomniane spotkanie dla wszystkich uczniów, dla...
Wolontariat · 23.10.2019
Szkolne Koło Wolontariatu zaczęło przygotowania do kiermaszu świątecznego. Ozdoby "hand made" to wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła, które nie tylko cieszą oko ale także pomagają, poprzez zysk z ich sprzedaży, potrzebującym wsparcia materialnego.
Świetlica · 17.10.2019
Zapisy: do 24.10.2019 r. w świetlicy szkolnej Temat: „Obraz bliski sercu”. Technika: dowolna Format: min A4 Zdjęcia: zestaw 3-5 szt. fotografii format dowolny Termin oddania prac: 02.12.2019 r. Zapraszam Artystów do udziału w konkursie. Zapisz się! Katarzyna Kościelny
Świetlica · 17.10.2019
Zapraszam do konkursu plastycznego, powiatowego ! Temat: beskidzkie krajobrazy, portrety; zaułki i zakamarki, zapomniane zabytki, kapliczki, drewniane domki, tradycje i zwyczaje beskidzkie, widok przez „dziurkę od klucza” i „na starym strychu u babci”. Termin oddania prac ze zgodami od rodziców w świetlicy: 12 listopad wtorek ! Chętni zgłaszają się do świetlicy po druki dla rodziców /zgody na przetwarzanie danych osobowych/ Format: minimum A4 /mały blok/ Technika: dowolna !...
Wolontariat · 17.10.2019
13 października nasi wolontariusze zasadzili cebulki żonkili w szkolnym ogródku mając nadzieję, że wiosną wraz z pięknymi kwiatami pojawi się nadzieja... zdjęcia
17.10.2019
28 września uczniowie działający w Szkolnym Wolontariacie wzięli udział w zajęciach z bibułkarstwa pod opieką i kierownictwem Pani Lidii-babci Zuzanny z kl. 8a. Wraz z opiekunkami: Panią Beata Adamek i Katarzyną Kościelny uczniowie uczyli się wykonania choinek i szyszek z bibuły przygotowując się do prac związanych z kiermaszem świątecznym. Czas razem spędzony był bardzo owocny i przyjemny. Serdecznie dziękujemy Pani Lidii za pomoc i zaangażowanie. Mamy nadzieje, że...

Show more