· 

Europeiski Dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach

21 września 2017 r. Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach to druga edycja akcji prowadzonej we wszystkich europejskich krajach pod nazwą EDWARD.

European Day Without A Road Death – EDWARD organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi.

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Projekt ma zachęcić wszystkich użytkowników dróg do refleksji nad swoim zachowaniem, najczęściej wynikającym ze złych nawyków - jazda z nadmierną prędkością, czy po spożyciu alkoholu,  nieużywanie pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu podczas jazdy, jeżdżąc bez świateł czy angażując się w ryzykowne manewry.

Włączamy się do akcji!!
Uczniowie na zajęciach artystycznych wykonają plakaty i banery o tej tematyce.

Wszystkich zainteresowanych ZAPRASZAMY na otwartą debatę publiczną,
która odbędzie się 21 września 2017 roku o godz. 16:30
w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej,

ul. Wzgórze 16.

W godzinach 12:00 - 17:00 prowadzona będzie akcja zbiórki krwi dla ofiar wypadków drogowych realizowana przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

                                                                             źródło: Kuratorium Oświaty - Katowice