Archiwum 2020/2021

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach 1-3

15 września klasy 1a, 2a i 3a obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Znakomita większość naszych uczniów przystroiła się z tej okazji w przecudnej urody kropki. Były to kropki duże i małe, subtelne i bardzo wyraziste, kolorowe oraz te bardziej stonowane. W każdym razie wszyscy wyglądali bardzo kropkowo.

Przypomnieliśmy sobie historię nieśmiałej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce odkryła swoja pasję i talent oraz pomogła małemu chłopcu uwierzyć w siebie. Rozmawialiśmy o swoich talentach, tych już odkrytych oraz tych, które chcielibyśmy w sobie rozwinąć. Prace plastyczne, dyktanda, gry i zabawy , a nawet czas spędzony na świeżym powietrzu, wszystko tematycznie związane było z kropką.

Było kropkastycznie!!!

Klocki LEGO w świetlicy!-Wygrana w zbiórce baterii w roku szkolnym2020/21

W roku szkolnym 2020 /21 współpracowaliśmy kolejny rok z Firmą recyklingu BIOSYSTEM z Krakowa. Zbieraliśmy zużyte baterie i stare telefony.

Poprzez selektywną zbiórkę odpadów nasza szkoła, czyli rodzice i uczniowie przyczynili się do poprawy środowiska naturalnego.

Zajęliśmy III miejsce w zbiórce zużytych telefonów i wyróżnienie specjalne w zbiórce zużytych baterii w IX Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”

Jako nagrody otrzymaliśmy bony podarunkowe na kwotę 700,00 zł do realizacji w sklepie internetowym. Za tę kwotę zakupiłam klocki LEGO, które dzieci bardzo lubią i dzięki nim rozwijają

swoją wyobraźnię i umiejętności manualne.

Dziękuję wszystkim za udział w akcji i zachęcam do dalszej zbiórki.

Uwrażliwiamy nasze dzieci na ochronę środowiska , aktywizujemy je!

Uczniowie zdobywają punkty do oceny z zachowania. 1 kg baterii = 5 punktów. Jeden telefon to 5 punktów.

Więcej zdjęć w GALERII /klik/

Kierownik świetlicy Katarzyna Kościelny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 oraz pasowanie na ucznia

Dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny.  Przywitaliśmy również nowych kolegów i koleżanki, którzy podczas uroczystego ślubowania zostali pasowani na uczniów klasy pierwszej. Podczas krótkiej uroczystości, prowadzonej przez uczennice klasy 3a, każdy z pasowanych pierwszaków  zobowiązał się do przestrzegania praw i obowiązków ucznia oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Na pamiątkę rozpoczęcia klasy pierwszej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz tradycyjne rogi obfitości.

Naszym drogim pierwszoklasistom życzymy  samych sukcesów w nauce, wytrwałości i radości oraz jak najwięcej przyjemnych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.