· 

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych
   4 października 2017 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Jezyków Obcych. Mówić językiem drugiej osoby, oznacza uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki. W globalnym świecie bez granic tylko brak znajomości języków obcych jest ostatnią granicą do pokonania.

    W związku z tym nauczyciele języków obcych zaprosili wszystkie klasy do zabawy w językach: angielskim, niemieckim, polskim , rosyjskim i kilku innych.

Przed uczniami postawiono następujące zadania:

    w sali 56 należało odczytać szyfr zakodowany cyrylicą (czyli w j. rosyjskim).
    W sali 55 uczniowie przenieśli się do świata bajek, w którym musieli uporządkować tytuły bajek w językach: polskim, niemieckim i angielskim.
    W sali 54 na uczniów czekało dyktando w j. niemieckim. Jednak nie było to typowe dyktando. Polegało ono na przedyktowaniu koledze tekstu wiszącego na ścianie .
    W sali 53 na uczniów czekał test wiedzy nt. trzech krajów i ich jezyków. Okazało się, że nie wszyscy wiedzą ilu jest polskich laureatów literackiej nagrody Nobla. Odpowiedź to czterech: E. Reymont, H. Sienkiewicz, W. Szymborska i Cz. Miłosz.
    Ponadto uczniowie zmierzyli się z umiejętnością słuchania piosenki Eda Shirana. W pracowni 16 na uczestników konkursu czekały wybuchowe i słodkie niespodzianki. Nie tak łatwo było się dostać do zadań, które dotyczyły między innymi języka migowego, języka Cymraeg czy języka azerskiego. Niektórzy z narażeniem zdrowia rzucali się na pytania, które przysporzyły niejednemu uczestnikowi trudności.

    Dziękujemy wszystkim uczniom i zapraszamy na kolejną edycję . Ponadto pragniemy podziękować sponsorom za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu. Firma Pearson Longman ufundowała książki do gramatyki; p. Elżbieta Zarębska ufundowała wejście na siłownię Fitness Park dla trzech osób, oraz lodziarnia Dos Locos z ul. Targowej 9 zasponsorowała lody dla uczestników konkursu.

Wyniki:

  • I miejsce 2c
  • II miejsce 3a i 3b
  • III miejsce 7b


                                                                                       Organizatorzy:
                                                                                       Edyta Gach
                                                                                       Monika Kłyszewska
                                                                                       Marta Porębska
                                                                                       Monika Ryrych
                                                                                       Magdalena Smagoń