· 

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Wycieczka na edukacji regionalnej.

W poniedziałek 6 listopada poprowadziłam lekcję edukacji regionalnej pod opieką pani Magdaleny Smagoń.
  Tematem było ciekawe miejsce w Czechowicach-Dziedzicach. Wybrałam Dom Rekolekcyjny św. Józefa, w Czechowicach-Dziedzicach. Po przybyciu na miejsce nikt nie znał nazwy tego starego jak i również pięknego budynku. Następnie klasa 7B pobawiła się w zgadywanie daty wybudowania Domu. Tego dnia i miesiąca urodziła się jedna z naszych koleżanek z klasy, tyle że 99 lat później. Była to Roksana.

   Po przedstawieniu historii Domu Rekolekcyjnego spotkaliśmy... Ojca Proboszcza. Opowiedział nam o powstaniu groty Matki Boskiej i zabrał nas do parku. Wskazał nam także okna pomieszczeń, gdzie przetrzymywani byli więźniowie podczas II wojny światowej.

   Ta lekcja nauczyła nas wszystkich, że powinniśmy odwiedzać te piękne, ciekawe i zabytkowe zakątki naszego miasta.   

                                                                               

                                                                                   Wiktoria Kukla kl.7b