· 

Maraton pisania listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów Amnesty International
w naszej szkole
sala 14
29 listopada 2017
w godz. 10.30-16.30

    13 grudnia obchodzony jest Dzień Praw Człowieka i w związku z tym Amnesty International organizuje przez 24 godziny akcję pisania listów w obronie kilku osób, których prawa zostały złamane. W ten sposób domagają się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

   List jest szczególną, tradycyjną formą protestu dla Amnesty International. Ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka mają szczególną moc i stają się ostatnią nadzieją dla więzionych i prześladowanych. W ciągu 15 lat akcji napisano około 2 miliony listów, dzięki którym wielu ludzi odzyskało wolność

    W tym roku będziemy pisać listy do 3 krajów.

      Piszemy do Czadu, w Afryce, aby uwolniono aktywistę z więzienia, który umieścił post na Facebooku krytykujący rząd.
       Również piszemy na Madagaskar, w Afryce, w obronie uwięzionego człowieka, który walczy o ochronę lasów tropikalnych na Madagaskarze.
    Napiszemy do Turcji, gdzie 10 działaczy Amnesty International zostało aresztowanych za terroryzm.


POTRZEBUJEMY TWOJEGO WSPARCIA!
Czy masz czas dla drugiego CZŁOWIEKA?