Konkurs w udzielaniu PIERWSZEJ POMOCY

01 grudnia br. odbył się VI Powiatowy  Konkurs Udzielania  Pierwszej Pomocy organizowany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej prz współpracy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej.

W konkursie udział wzięło 15-ście drużyn z gimnazjów powiatu bielskiego. Cały konkurs był podzielony na trzy etapy. W etapie pierwszym zadaniem zawodników było opatrzeniem ran poszkodowanym, którymi byli nauczyciele-opiekunowie drużyn. To była jedna z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów konkursu, drugą była zmiana formy konkursu z indywidualnej na drużynową.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 7 drużyn. Drużyna z naszej szkoły, którą tworzyli Gabrysia Węcław z klasy 3b i Paweł Wójcik z klasy 2b w drugim etapie udzielała pomocy starszej osobie, która po chwili straciła przytomność i należało przystąpić do resuscytacji z użyciem AED.

Gabrysia i Paweł świetnie wykonali to zadanie, lecz zabrakło kilku punktów, aby wejść do części finałowej konkursu. Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.

opiekun Szkolnego Koła PCK

Bogumiła Nycz