· 

II miejsce w XXI Miejskich Zawodach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy

Już po zawodach ... Jak co roku, Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Czechowice-Dziedzice w dniu 07 kwietnia 2016 r. zorganizowała już XXI Miejskie Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy pod Patronatem Burmistrza pana Mariana Błachuta. 

Nasza szkoła i w tym roku wzięła udział w zawodach.

Drużyna w składzie:

Marta Kozyra - kapitan,

Gabriela Węcław,

Justyna Janicka,

Zuzanna Janik

i Borys Płachno (wszyscy z klasy 3b)

zdobyła II-gie miejsce. 

   

                                                                     Gratuluję drużynie!!!

Podczas zawodów pięcioosobowe zespoły rywalizują w udzielaniu pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Zawodów stacjach. Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. 

Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów i wyglądają bardzo realistycznie.

Należy pamiętać, że pierwsze minuty po wypadku decydują o zdrowiu i życiu osób poszkodowanych. Zawody były bardzo emocjonujące. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością zasad pierwszej pomocy, np. oparzenia, otarcia,  czy wypadku samochodowego. 

Grupa Ratownictwa PCK zaprosiła wzorem lat ubiegłych  do organizacji Zawodów swoich kolegów z Místní skupina ČČK Orlová - zaprzyjaźnionych ratowników z miasta partnerskiego Orlova.

Rywalizacja była niezwykle zacięta. Dziękuję drużynie za zaangażowanie. Dziękuję także wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach zawodników. 

Podziękowania należą się również Adzie Markiel (3b) i Oliwii Hurynowicz (7a) za wsparcie i pomoc podczas zawodów. 

 

                                                                Opiekun SK PCK Bogumiła Nycz