· 

Nie patrz na tego faceta z jedną nogą jak na kosmitę

"Nie patrz na tego faceta z jedną nogą jak na kosmitę, nie  mów na tego chłopca z autyzmem, że jest głupi, nie naśmiewaj się z tej dziewczynki z Downem... to jest CZŁOWIEK, mimo, iż nie jest jak my, on też ma serce."

 

 

12 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy niepełnosprawnych podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób  z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku  (PSONI).   Występ rozpoczęły klasy pierwsze. Tańczyły do utworu "Alleluja” układ wiosenny. 

     Następnym punktem w programie spotkania był występ Wiktorii Góra, Sandry Herok i Karoliny Gola. Dziewczyny zaśpiewały z chórkiem "Zielony mosteczek" oraz  "Ulepimy dziś bałwana".

     W programie nie mogło zabraknąć "Pokazu mody na wesoło" w wykonaniu klasy 7b. Uczniowie zatańczyli do piosenki "Waka Waka" Shakiry. Dziewczyny zamieniły się w piękne modelki. Na scenie królowali też chłopcy w strojach Indianina (Rafał Dziech )  i kowboja (Mateusz Jarczok).

     Po wspólnym tańcu dzieci wraz z opiekunami udali się do sali Pani Marioli Paluszek, gdzie klasa 3c zaprezentowała roboty: Mip- Magdalenę i Sławomira oraz Doc a także Ozoboty.

     Na koniec dzieci ułożyły puzzle i pokolorowały kolorowanki zrobione przez uczniów z naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

     Spotkanie to udowodniło, że integracja wszystkich dzieci jest ważną częścią naszego życia.

 

 

                                                                                              Wiktoria Kukla