Listy dla Ziemi – apel najmłodszych o bycie po stronie natury

Listy dla Ziemi to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce.

W każdej edycji bierze udział blisko 200 tys. osób.

W tym roku, analogicznie do motywu przewodniego programu „Po Stronie Natury”, tematyka dotyczy niskiej emisji oraz gospodarki odpadami.

Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne tj. pisanie listów w przestrzeni publicznej, organizowane w wybranych lokalizacjach w Polsce.

W naszej szkole akcja pisania Listów dla Ziemi została  poprzedzona pogadankami

i lekcjami o tematyce ekologicznej. Została wykonana wystawa listów a najciekawsze zostały wysłane do Fundacji  ekologicznej ARKA z Bielska-Białej, która od 2013 roku promuje tę akcję na terenie całego kraju.

Dziękuję wszystkim Nauczycielom i Uczniom za zaangażowanie .

Ziemia jest nasza planetą !

Szkolny Koordynator akcji:

Katarzyna Kościelny