Podsumowanie roku szkolnego 2017/18 w świetlicy w ramach działań wolontariatu

pixabay

Działania wolontariatu  w świetlicy wchodzą w skład działań Szkolnego Wolontariatu. Wszystkim zaangażowanym Uczniom, Nauczycielom Pracownikom szkoły, którzy brali w tych  działaniach  udział  bardzo dziękuję!

Co robiliśmy:

Przez cały rok szkolny współpracowaliśmy z  DZIENNYM  OŚRODKIEM REHABILITACYJNO - EDUKACYJNO – WYCHOWAWCZYM Z PSZCZYNY.

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym (od umiarkowanego po głębokie), sprzężonymi kalectwami narządu ruchu, schorzeniami neurologicznymi, w wieku od 3 do 25 lat. Ośrodek zbiera fundusze na budowę i roboty wykończeniowe nowego lokum „Dom Kulejących Aniołów”.

Działania:

-całoroczna zbiórka  nakrętek ,które przekazywaliśmy do ośrodka,

-całoroczna zbiórka odzieży,

-zbiórka zabawek, książek i gier/ I i II semestr/

-zbiórka środków czystości

-  uczniowie  klasy VIIb  wzięli  udział  w integracyjnym spotkaniu andrzejkowym w ośrodku,

-wykonane zostały „Portrety Aniołów” w formie albumu –upominku,

-ofiarowaliśmy do ośrodka dekoracje –antyramy pod hasłem

„Wiosenne kwiaty w fotografii uczniów SP nr 8 z Czechowic-Dziedzic”

-grupę podopiecznych tego ośrodka  wraz z opiekunami  gościliśmy  w naszej placówce pod hasłem” W wiosennym nastroju”; integracją objęliśmy klasę 1a /najmłodszych uczniów/ oraz klasy gimnazjum i szkoły podstawowej,

były niespodzianki i wspólne zabawy, zajęcia z robotami i wiosenny występ klasy VIIb.

/współpraca z Paniami: Mariolą Paluszek, Bogumiłą  Łucką i Iwoną Polaczek/

(spotkanie było częścią składową realizacji działań szkoły „ Razem raźniej” - w celu uzyskania tytułu "PRZYJAZNA szkoła/placówka".)

-przekazaliśmy pozyskane środki finansowe z wielkanocnego kiermaszu /500 zł/,

oraz:

- współpracowaliśmy ze szkolnymi  koordynatorami  „Pól nadziei” w ramach szkolnego wolontariatu

-duże  nakrętki przekazywaliśmy rodzicowi niepełnosprawnego dziecka

- udział w spotkaniu w  III Integracyjnym Plenerze Malarskim w Piasku w Domu Kulejących Aniołów pod hasłem : „Świat moich marzeń”

Przeprowadziliśmy z Waszą !! pomocą akcje charytatywne:

a)  „Pomóż św. Mikołajowi”- zebrane pieniądze przekazano w ramach Szkolnego Wolontariatu do hospicjum w Bielsku-Białej.

b) „Wielkanocny dar serca”  -środki finansowe  ze sprzedaży wytworów artystycznych dzieci w kwocie 500,00,-zł zostały przekazane do ośrodka w Pszczynie dla PSONI.

Współpracowaliśmy  z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami” – 50 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w 5 akcjach-dyżurach ,które odbywały się podczas weekendów w „Starej Kablowni” lub w sklepie „ZETA” w Czechowicach-Dziedzicach pod okiem koordynatora z fundacji.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIM DZIĘKUJE I ZAPRASZAM DO PRACY W NASTĘPNYM ROKU SZKOLNYM!

Koordynator działań, kierownik świetlicy                                                       Katarzyna Kościelny

pixabay