· 

Warsztaty Polskiej Akcji Humanitarnej

27 listopada 2018 odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne. W warsztatach uczestniczyły klasy 3b i 3 s. 

Celem warsztatów było wzmocnienie świadomości dotyczącej dostępu do wody na świecie. Okazuje się, że jest wiele miejsc na świecie gdzie ludzie mają bardzo ograniczony dostęp do wody pitnej. Dlatego warsztaty rozpoczęły się od ułożenia puzzli , na których widzieliśmy rozkład miejsc z dostępem do wody na świecie. Następnie przystąpiliśmy do gry "Studnia dla południa". Zabawa była symulacją życia w przeciętnej wiosce w Afryce i polegała na myśleniu taktycznym. Uczestnicy świetnie się bawili podczas gry.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie konsekwencje niesie ze sobą brak dostępu do wody, jakie występują zależności i jaki mają wpływ na występowanie wody. Na koniec uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą działalności PAH w Polsce i na świecie.

Warsztaty były częścią projektu "Start the change", który realizuje klasa 3b.

 

Monika Ryrych