· 

IX edycja Maratonu Pisania Listów w Szkole Podstawowej Nr 8 w Czechowicach- Dziedzicach

Napisaliśmy   228 listów!

 

6 grudnia 2018 odbyła się dziewiąta edycja międzynarodowego wydarzenia Maraton Pisania Listów. Impreza odbywa się raz w roku około 9 grudnia, gdy jest obchodzony Dzień Praw Człowieka.

 

W tym roku napisaliśmy łącznie 228 listów! Brawo! Jest to jak dotąd rekord. Napisaliśmy do prezydenta Brazylii  114 listów domagając się sprawiedliwości dla zamordowanej przez policję Marielle Franco. Drugą postacią maratonu była Nonhle Mbuthuma- również 114 listów. Domagaliśmy się bezpieczeństwa dla niej ponieważ walczy z korporacją.

 

Te listy, napisane ręcznie, mają moc aż w 50 % przypadków. Ubiegłoroczny bohater maratonu Mahadine z Czadu, został uwolniony po 6 latach z wiezienia, dzięki naszej ingerencji.  Liczymy, że również w tym roku nasze listy odniosą pozytywny skutek.

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w imprezie.