· 

Szkolne manewry - „Nasza droga do niepodległości”.

14.11.2018 w naszej szkole odbyły się manewry szkolne pod hasłem „Nasza droga do niepodległości”. 

Przedstawiciele klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum zmagali się z zadaniami  przygotowanymi przez nauczycieli . W bazie 1 przy wejściu głównym pani Jolanta Kucharska przeprowadziła grę pentago, a w bazie 2 pod pracownią 26 odbył się konkurs wiedzy historycznej przygotowany przez panią Marcelę Cygoń. Następne zadanie, w którym należało    wykazać się umiejętnością składania flagi pod okiem pani Kłyszewskiej, czekało pod pracownią biologiczną w bazie 3. Następnie trzyosobowe drużyny przechodziły pod pracownię chemiczną do bazy nr 4 , gdzie pani Bogumiła Nycz sprawdzała umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W bazie 5 u pani Marty Porębskiej należało wykazać się znajomością hymnu państwowego, by w końcu zakończyć zmagania  w bazie 6, gdzie pani Monika Ryrych  czuwała nad bezpieczną i sprawną ewakuacją obozu.

Wszystkie drużyny prezentowały  bardzo równy poziom, jednak najlepsi okazali się uczniowie klasy 3B.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom !