· 

„Deutsch-land, czyli wędrówka po landach”.

22 stycznia w liceum COR w Bielsku-Białej odbyła się kolejna stacja projektu „Deutsch-land, czyli wędrówka po landach”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 d:Małgorzata Markiel, Dominik Jero oraz Adrian Sładczyk. Podczas konkursu zawędrowaliśmy do Turyngii, gdzie wraz z Goethe, Schillerem i Fröblem poznawaliśmy inne wybitne postacie landu, wynalazki, które narodziły się na tych ziemiach, typowe turyńskie rzemiosło, wprowadzono nas w świat imprez oraz zabytków i kuchni turyńskiej. Każda prezentacja zakończona była zabawą. Poznaliśmy „Gebärdensprache”, która pomogła nam rozwiązać zagadki turyńskiego lasu i ciasta proroka oraz poznać twórczość Gropiusa i zabytki z listy „klassisches Weimar”.

Wśród wszystkich drużyn wyłonieni zostali prawdziwi  znawcy Turyngii, a zostali nimi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Bielsku-Białej. I to te waleczne osoby spotkają się w Konsulacie Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu na wielkim finale projektu. Nam zabrakło niewiele ;)