II POWIATOWY KONKURS "Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Uczniowie z klasy 8 e Katarzyna, Wiktoria i Maciej wzięli udział w etapie gminnym konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, który odbył się 21 marca br. w naszej szkole.

Do konkursu zgłosiło się 10 szkół z gminy Czechowice-Dziedzice. Zadaniem każdej drużyny było odpowiedzieć na pytania testowe z następujących dziedzin: zdrowe odżywianie, choroby cywilizacyjne, uzależnienia, pierwsza pomoc oraz sport.

Kasia, Wiktoria i Maciek wykazali się dużą wiedzą i zajęli II miejsce.

Gratuluję!!!

Celem Konkursu była poprawa świadomości uczniów szkół podstawowych, dotyczącej profilaktyki zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia oraz popularyzacja wiedzy i umiejętności praktycznych, w zakresie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat dobrej jakości życia i właściwych postaw wobec zdrowia.

Bogumiła Nycz