· 

Dzień Języków Obcych

W dniu 25 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków — święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy aby zachęcić Europejczyków do nauki języków obcych niezależnie od wieku oraz promowania różnorodności językowej. Chcąc popularyzować wiedzę na temat różnych krajów i języków europejskich, nauczyciele języków obcych z naszej szkoły zaprosili uczniów do udziału w zabawie. Uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami, w których o poprawnym wykonaniu decydowała znajomość języków obcych. W pracowni języka niemieckiego p. Gach uczniowie mogli wykazać się znajomością tytułów bajek, rozwiązać rebusy oraz w krótkim czasie zapisać jak największą ilość słów na wylosowaną literę. W pracowni języka angielskiego pani M. Smagoń uczniowie uczestniczyli w turnieju „5 sekund”. W czasie 5 sekund podawali po 3 przykłady z wielu różnych kategorii. Quiz językowy stanowił wyzwanie już od początku, kiedy to uczniowie mieli uzyskać pytanie ukryte w balonach, a następnie na nie odpowiedzieć. Języki europejskie, takie jak  duński, serbski czy węgierski okazały się nie lada sprawdzianem ze słuchu. Niektóre klasy poradziły sobie jednak z tym zadaniem całkiem dobrze.

Na stacji języka angielskiego u pani Ryrych uczestnicy musieli uzupełnić tekst piosenki Eda Sheerane'a. W tej konkurencji najlepiej wypadła klasa 8 s. Ponadto uczniowie wykonali test wiedzy z zakresu języka polskiego, niemieckiego i angielskiego. Prawie wszyscy uczniowie wiedzieli, że największą rzeką Niemiec jest Ren, niestety nie wszyscy wiedzieli, jaki jest celownik l. mnogiej rzeczownika "przyjaciele".

 

Oto wyniki:

miejsce I otrzymała klasa 7 b

miejsce II otrzymała klasa 8 b

miejsce III otrzymała klasa 7s

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie.

 

Dziękujemy także naszym sponsorom: firma PROPER, lodziarnia Słodki Drań, lodziarnia Dos Locos, pani Elżbieta Zarębska z Klubu Fitness "Telewizyjny Klub Kwadransowych Grubasów" oraz Wydawnictwo Pearson.

ZDJĘCIA

Organizatorzy: M.Smagoń, M.Ryrych, E.Gach