Akademia z okazji Święta Niepodległości

Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.
Żeby Polska, żeby Polska!
Żeby Polska była Polską

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Także i w naszej szkole 8 listopada 2019 r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Uczniowie klasy VII a przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze .

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

E. Gach