· 

MARATON PISANIA LISTÓW -10 EDYCJA W NASZEJ SZKOLE

 

 

 Zapraszam

10 grudnia 2019,

w godz. 10:30 do 15:00

do klasy 53

Z okazji Dnia Praw Człowieka, obchodzonego dnia 10 grudnia, na całym świecie, w naszej szkole odbywa się Maraton Pisania Listów.

Co roku Amnesty International organizuje międzynarodową akcję ręcznego pisania listów, celem wsparcia ludzi  walczących o prawa człowieka. Ręcznie pisany list ma dużą moc. Okazuje się , że ponad 50 % listów przynosi pozytywny efekt.

 

W tym roku napiszemy do Iranu. Będziemy domagać się uwolnienia z więzienia skazanej na 16 lat, Yasaman Aryani. Kobieta odważyła się pojawić w pociągu tylko dla kobiet bez nakrycia głowy. Opowiadała o swoim marzeniu, że w przyszłości wszystkie kobiety Iranu będą się ubierały w co chcą.

 

Drugim bohaterem MPL jest 17 chłopak, Magai Ngong, skazany na karę śmierci za morderstwo, które w rzeczywistości było wypadkiem.

 

 

Monika Ryrych