· 

Kalendarz adwentowy

Czy pamiętacie te emocje, które towarzyszyły Wam podczas otwierania kolejnych okienek Adwentowego Kalendarza?

To zniecierpliwienie, żeby otworzyć już następne, a dzień tak wolno mijał?

 

Historia kalendarza adwentowego, wymyślonego przez niemieckich luteranów, sięga  XIX wieku. Z Niemiec tradycja ta powędrowała na cały świat. W kalendarzu adwentowym odliczamy 24 dni, od pierwszego grudnia do dnia Wigilii Bożego Narodzenia. Największy kalendarz adwentowy stoi w Lipsku i ma ponad 800 m2. Drzwiczki otwierane każdego dnia mają wielkość 2 m x 3 m. W niektórych regionach wykorzystuje się do tego celu domy. Pięknie udekorowane okna opatrzone są numerem i danego dnia wyjątkowo oświetlone. Ludzie zbierają się przed kolejnymi domami każdego wieczoru. Śpiewają kolędy, opowiadają lub czytają historie biblijne i legendy, przypominają sobie świąteczne tradycje. Wszystko przy kubku herbaty,

grzanego wina i ciasteczek. Ostatni numer zazwyczaj jest na drzwiach kościoła.

 

Stworzenie własnego Kalendarza Adwentowego to już tradycja wśród uczniów naszej szkoły, którzy z roku na rok wykazują się coraz większą kreatywnością i sięgają po nowe możliwości.

https://calendar.myadvent.net/?id=9afecfef2f86b483e768ae5fc6dc0559