· 

"Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach"

Dnia 29.0.2020 r. w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyła się IV edycja projektu z języka niemieckiego "Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Katowicach pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Projekt został podzielony na 2 części. W pierwszej części gospodarze spotkania przybliżyli przebieg wymiany międzyszkolnej z niemiecką młodzieżą z partnerskiego miasta w okolicach Kolonii. Opowiedzieli o współpracy między nimi i płynących stąd korzyściach oraz przekazali wskazówki młodszym kolegom, próbując zachęcić ich również do wzięcia udziału w takiej inicjatywie. Podsumowaniem części warsztatowej była krzyżówka. Uczniowie chętnie zgłaszali się do odpowiedzi, podchodzili do tablicy, zapisując swoje odpowiedzi i bez żadnych trudności odgadli hasło: "Köln ist schön", z którym trudno się nie zgodzić. W drugiej części uczestnicy otrzymali w pigułce wiedzę na temat Kolonii, którą mogli wykorzystać w późniejszych etapach zabawy. Rozwiązywali bowiem quiz o Kolonii. Wzięli w nim udział uczniowie siedmiu szkół podstawowych województwa śląskiego.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Julia Paździora (7d), Maja Surowiecka (8a) oraz Klaudia Surowiecka (8a). Zwycięscami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku.

 

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/58zhFNfv5DKyGd7X7