· 

„MOJA UKOCHANA KSIĄŻKA”- akcja w świetlicy szkolnej.

W dniach 24-27.04.2020 roku w świetlicy szkolnej przeprowadzono mini-akcję na temat:„Moja ukochana książka”. Chętni uczniowie, w krótki sposób mieli przedstawić argument swojego wyboru

 

 i przesłać zdjęcie ulubionej książki.

 

Wiem, że nie wszyscy kochają czytelnictwo, ale „trafiona tematycznie” książka jest zawsze dobra na każdy czas, porę i nastrój.  Może wypowiedzi  Waszych Kolegów i Koleżanek  zachęcą Was do ponowienia próby i odnalezienia przyjemności w czytaniu.

Czytanie jest nieocenioną umiejętnością !

 

Wszyscy, którzy wzięli udział w akcji otrzymują punkty za aktywność.

 

Dołączam wypowiedzi uczniów i zdjęcia proponowanych, polecanych „ukochanych książek”.

 

 

                                                                                         Katarzyna Kościelny/świetlica/

Polecane, „ukochane” książki:

 

Moją ukochaną książką jest biografia Jamesa Hetfielda z zespołu Metallica. Przeczytałem ją wielokrotnie, jest godna polecenia. Pokazuje wiele szczegółów z życia zespołu jak i wokalisty.

nadawca: Pniok Mateusz (Uczeń, klasa: 8A)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 09:50:28

 

 Dzień dobry!
MOJA ulubiona książka to:
Autor: ANNA KANTOCH ( pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla)
tytuł: Tajemnice Nawiedzonego Lasu.
Polecam wszystkim, którzy lubią klimacik horroru lub książki z tajemnicami i zagadkami.

 nadawca: Chudek Edyta (Uczeń, klasa: 8B)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 09:56:4

Dzień dobry 

 

Moją najlepszą książką którą pamiętam było "O psie który jeździł koleją". Kiedyś i jeszcze do niedawna namiętnie czytane. Niestety zgubiłem moje wydanie było bardzo stare i nie wiem gdzie je zgubiłem.

nadawca: Pocałuń Damian (Uczeń, klasa: 8A)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 10:03:43

Dzień dobry

 

,,Niezgodna” Veronica Roth

 

Jest to wspaniała książka łącząca wiele gatunków literackich. Pokazuje ona, że inność nie jest czymś złym, jest czymś co może zmienić świat.

 

nadawca: Krajewska Marta (Uczeń, klasa: 8C)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 10:25:49

 Dzień Dobry,

 

Moją ulubioną książką jest książka pt." Stranger Things. Mroczne Umysły". Jest ona bardzo ciekawa i wciągająca. Pozdrawiam.

 

nadawca: Maruszczak Iga (Uczeń, klasa: 8S)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 11:23:56

Moimi jednymi z wielu ulubionych autorów są J.R.R.Tolkien i Clive Stepes Lewis.

 

J.R.R.Tolkien- ur. 3 stycznia 1892 w Bloemfontein w Orani, zm. 2 września 1973 w Bournemouth) – brytyjski pisarz oraz profesor fiolologi klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwersytecie w Oksfordzie. Zasłynął   jako autor powieści Władca pierścienia, której akcja rozgrywa się w mitycznym świecie Śródziemia, spopularyzował literaturę fantazy. Jest autorem wielu dzieł rozgrywających się w Śródziemiu: powieści Hobbit czyli tam i z powrotem,Władca Pierścieni czy Silmarylion, większość jego późniejszych dzieł wydał jego syn Christofer (Silmarylion, Niedokończone opowieści czy upadek Gondolinu ...). Sam tych książek nie mam kupionych ( chodzi o Tolkiena) ale przeczytałem z biblioteki.

 

Clive Staplesa Lewis-(ur. 29 listopada 1898 r.w Belfaście , zm. 22 listopada 1963 roku w Klins) –brytyjski pisarz i filolog. Znany jest ze swoich prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej, jak również cyklu powieści fantastycznych Opowieści z Narni.
Był jednym z najbliższych przyjaciół J.R.R.Tolkiena, wraz z którym wykładał na wydziale literatury angielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Wspólnie należeli do literackiej grupy Inklingów. Częściowo ze względu na wpływ Tolkiena, a także lektury Gilberta Keihta Chestertona  Lewis wrócił do praktyk religinych. Przemiana ta miała wielki wpływ na jego twórczość. Jego najsłynniejszymi utworami są Alegorie Miłości, Opowieści z Narnii ( cykl), Listy starego diabła do młodego oraz trylogia Kosmiczna

nadawca: Wieczorek Daniel (Uczeń, klasa: 7A)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 11:56:34

Dzień dobry

 

,, Weterynarz z przypadku"  Philipp Scott

Książka, z której można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o zwierzętach, szczególnie kto ach i psach. Fajnie napisana, jest czasem śmieszna i czasem poważna. Nie ma jako tako jednego wątku co sprawia, że można czytać tylko wybrany przez siebie rozdziały.

Pozdrawiam 

nadawca: Faruga Marta (Uczeń, klasa: 8C)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 13:28:03

Dzień dobry,

 

ulubioną książką Mateusza jest "Sto bajek" Jana Brzechwy. Bardzo lubi czytać je sam lub prosi nas o przeczytanie. Ulubioną bajką jest: "Na straganie". Choć jest jeszcze wiele innych takich jak "Abecadło" Juliana Tuwima.

 nadawca: Zieleźnik Agnieszka (Rodzic, powiązani uczniowie: Zieleźnik Mateusz [1A])
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 16:45:44

Dzień dobry,

"Moja ulubiona książka":

 

Bardzo Mi spodobała sie nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Jak autor opisuje rozwiązanie tajemnicy. Z poważaniem ,Maksym Kyslychuk 7-B 

 

nadawca: Kyslychuk Maksym (Uczeń, klasa: 7B)
czas wysłania: piątek, 24 kwietnia 2020, godzina 17:24:42

 Dzień dobry

"Najbardziej lubię czytać Martynkę-Wandy Chotomskiej. Każde opowiadanie jest bardzo ciekawe. Lubię ją - Martynkę, bo jest bardzo sympatyczna i ma  fajnego pieska Pufka. Wszystkie książki które mam już przeczytałam i czytam kolejny raz":)

nadawca: Siudak Joanna (Rodzic, powiązani uczniowie: Siudak Julia [2A])
czas wysłania: poniedziałek, 27 kwietnia 2020, godzina 08:33:31

 

John McShane -Wzbudza zachwyt wszędzie gdzie się pojawi. W swoim kraju jest postacią kultową. Milioner, celebryta i wielki filantrop.

 nadawca: Kwiczala Dawid (Uczeń, klasa: 7D)
czas wysłania: poniedziałek, 27 kwietnia 2020, godzina 11:36:39