· 

Wizyta klasy 4a w ogrodzie edukacyjno – sensorycznym

   We wtorek 5 października klasa 4a udała się do ogrodu edukacyjno – sensorycznego znajdującego się przy kinie „Świt” w Czechowicach-Dziedzicach, który nawiązuje do historii miasta i tradycji przemysłowych Czechowic-Dziedzic.

   Elementy edukacyjne odkrywają kolejne szczegóły lokalnego dziedzictwa. Ogród łączy kulturę z naturą, uczy  poprzez zabawę, integrując i łącząc pokolenia.

Na terenie ogrodu znajdują się elementy małej architektury tj.: wagony kolejowe, tory i budka dróżnika, podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortiterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne.

   Mogliśmy posmakować ziół takich jak mięta czy rozmaryn. Wykonaliśmy również mini recital na instrumentach muzycznych. Pan Jacek Cwetler opowiedział nam legendę o Matysku – wiemy już skąd się wzięło powiedzenie „Przyszła kryska na Matyska”.

Dziękujemy panu Jackowi Cwetlerowi za ciekawą lekcję. Bardzo nam się podobało w ogrodzie.

GALERIA /klik/

Uczniowie klasy 4a

z wychowawczynią