· 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole, wszyscy uczniowie klas 1-5 wzięli udział  w obchodach tego dnia.

Uczniowie przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Wysłuchali czytanych przez starsze koleżanki fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych przygotowanych przez p. I. Szempruch. Ponadto układali puzzle, rozwiązywali zagadki, rysowali ulubionych bohaterów z bajek. Zwieńczeniem tego wesołego dnia było wspólne przez wszystkich uczniów wykonanie „gigantycznej” zakładki do książki.

Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

Iwona Polaczek

Więcej zdjęć  w GALERII