· 

Dzień Niepodległości

 "Niepodległość" 

Spośród słów używanych nieczęsto,

tłumnie dzisiaj na place wybiegło

słowo piękne, jak honor i męstwo,

słowo, które brzmi – niepodległość.

 

Niepodległość to brąz na cokołach,

lecz na co dzień – mówiąc po prostu

polski dom, polski las, polska szkoła,

polska władza i polski Kościół.

 

Ono znaczy – bez strachu spać.

Ono znaczy – spokojnie się budzić,

kochać, śmiać się i pewnie trwać

– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

 Marcin Wolski 

W dniu wczorajszym wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych, uświadomienie małym Polakom  znaczenia Święta Odzyskania Niepodległości.

Apel został przygotowany przez uczniów klasy 5a, pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Smagoń oraz przez grupę przedszkolną "Biedronki" pod kierunkiem wychowawczyń Angeliki Greli oraz Justyny Czachor.

Anna Szlęzak

Więcej zdjęć w GALERII