· 

Warsztaty "Spotkanie z książką"

W  naszej szkole miały miejsce warsztaty biblioteczne pod hasłem "Spotkanie z książką". Dla grup przedszkolnych była to pierwsza wizyta w bibliotece natomiast dla pierwszoklasistów przyjecie w poczet czytelnika. Spotkania przebiegały w miłej i ciepłej atmosferze. Uczniowie zapoznali się z różnorodnością zbiorów (książki, czasopisma). Wyjaśnione zostały takie pojęcia jak czytelnia, wypożyczalnia, regał z książkami czy lektura. Dowiedzieli się co można robić w bibliotece oraz omówione zostały zasady wypożyczania. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o konieczności właściwego obchodzenia się z książkami, by mogły one służyć innym uczniom. Elementem rozrywkowym było głośne czytanie "Czy mogę się przytulić" autorstwa E. McLaughlin i P. Dunbar. Jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje? A jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę? Zachwycająca treścią i formą - z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej - obserwujemy żółwia. A co się dzieje kiedy oba światy się spotykają...? Końcowym elementem warsztatów była praca plastyczna wykorzystująca dary jesieni (kasztany). Każdy wykonał bohatera z omówionej książki - jeża, któremu nadał własne unikatowe imię.

pozdrawiam i dziekuję.

I. Szempruch