· 

Warsztaty dekorowania pierniczków bożonarodzeniowych.

Warsztaty dekorowania pierniczków bożonarodzeniowych.

 

Uczniowie klas 4  i 5 wzięli dziś udział w warsztatach dekorowania pierniczków bożonarodzeniowych. Każdy uczestnik dostał   10  pierniczków w przeróżnych kształtach. Korzystając z lukrów, różnobarwnych posypek i dekoracji, dzieci stworzyły arcydzieła smakowite arcydzieła. Nie obyło się oczywiście bez podjadania posypek, podgryzania pierniczków czy próbowania lukru cytrynowego.  Dekorowanie  świątecznych ciasteczek  nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i precyzyjności. To wspaniała zabawa,  wystarczy kilka kresek i kropek, aby ubrać drzewko w bombki i łańcuchy, obdarzyć ludzika uśmiechniętą miną, a bałwana – guzikami z węgielków i marchewkowym nosem. Pachnące ciasteczka mogą stać się miłym podarunkiem, zawisnąć na choince lub urozmaicić świąteczny stół. Nasze pierniczki zostały podzielone na połowę. Każdy uczestnik część pierniczków zabrał do domu, a drugą część zostawił w szkole. \zostaną one już jutro wystawione na naszej grupie z licytacjami. 

Było super, no i do zobaczenia na kolejnych, styczniowych warsztatach :)

 

Więcej zdjęć w GALERII /klik/

A. Szlęzak