· 

Dogoterapia w klasach 1-3 oraz przedszkolu

        Dogoterapia (kynoterapia) jest metodą pracy wykorzystującą odpowiednio wyszkolone psy, wspomagającą rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny, terapię, edukację oraz aktywność uczestniczących w niej osób.

            W czwartek 17 grudnia uczniowie klas I-III oraz nasze przedszkolaczki  mieli możliwość uczestniczenia w takich zajęciach. Zajęcia prowadziła terapeutka z  Centrum Dogoterapii Psia Edukacja w Czechowicach - Dziedzicach. Pies wabił się Toro i był certyfikowanym psim terapeutą. Był chętny do pracy, energiczny i radosny. Dzieci miały możliwość głaskania go, przytulania, karmienia. Zostały zapoznane z zasadami opieki oraz odpowiednim zachowaniem w stosunku do  napotkanego, obcego psa. Uczniowie przejawiali duże zainteresowanie zaproponowanymi zajęciami, zadawali mnóstwo pytań i byli zachwyceni Torem :)

            Bliska obecność psa  dostarczyła dzieciom wiele szczerej radości. Pobudziła zmysły wzroku, słuchu i dotyku, wpłynęła na koncentrację, a u niektórych przełamała lęk przed kontaktem z psem.

Więcej zdjęć w GALERII /klik/                                                                                                                          A. Szlęzak