· 

BEZPIECZNI W SIECI

BEZPIECZNI W SIECI

 

Któż z nas nie lubi „serfować” po oceanie wiadomości jakim jest INTERNET. Szukamy informacji, uczymy się, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zakupy, a także wykonujemy opłaty bankowe czy komunikujemy się z innymi ludźmi.

„Serfując” po sieci chcemy być bezpieczni!!

Aby tak było należy przestrzegać kilku zasad. Okazją do omówienia czy przypomnienia tych zasad był Dzień Bezpiecznego Internetu czyli DBI, obchodzony w tym roku 8 lutego.

 W naszej szkole odbyły się lekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci, na których uczniowie klas 4 i 5 za pomocą programu komputerowego Fotoramio wykonali kolaże graficzne i plakaty. Nasi uczniowie są niezwykle kreatywni. Wymyślili kilka haseł o bezpieczeństwie w sieci, przykładowe to:

„W necie: Ktoś ma tyle lat co ty? Nie koniecznie, uwierz mi"

"Stop cyberprzemocy!

Nie poddajcie siĘ złej mocy"

 

Rodzicu chroń swoje dziecko!!

Materiały dla rodziców znajdują się np. na stronie:

www.sieciaki.pl

 www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/owce-w-sieci.htm

Zapraszamy do obejrzenia galerii poniżej.

Bogumiła Nycz