· 

Konkurs recytatorski

W maju odbył się gminny konkurs recytatorski „Przyjaciel w świecie literatury”, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Bronowie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania literaturą, rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów i przedszkolaków, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. 

Również nasi uczniowie z chęcią zgłosili się, by spróbować swoich sił. Po przejściu eliminacji szkolnych w konkursie wzięli udział: Karolina Polunina z klasy 1 a, Ksawery Olszewski z klasy 2 a i Wojciech Gajda z klasy 3a.

Ogromnie miło nam poinformować, że  1 miejsce w kategorii uczniów klas 1-3 zajęła nasza Karolinka, recytując wiersz J. Brzechwy "Kłamczucha". Wojtek zdobył wyróżnienie za swój pełny ekspresji występ. Ksawery został uhonorowany dyplomem za udział.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Anna Szlęzak