· 

DBI - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy dnia 7 lutego.

Z tej okazji uczniowie klasy 6 wykonali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Plakaty zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas 1, 2 i 3 wzięli udział w lekcji-zajęciach poprowadzonych przez nauczyciela informatyki panią Bogumiłę Nycz. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami korzystania z sieci, wykonali plakaty, pokolorowali przygotowane zasady, które zawiesili na klasowej gazetce oraz obejrzeli filmiki opowiadające o bezpiecznym zachowaniu w sieci.

Przydatna strona dla rodziców, uczniów, nauczycieli SIECIAKI /klik/

GALERIA

Bogumiła Nycz