· 

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Dla nas to kolejna ważna uroczystość, dzięki której mamy szansę kształtować postawę otwartości, szacunku, tolerancji i empatii.             

Z uwagi na to, że Dzień Autyzmu wypadał przez weekend, my świętowaliśmy go w piątek (31.03).

Zorganizowana akcja w naszej szkole miała na celu pokazać, że autyzm nie jest niebieski, lecz kolorowy-to porównanie odnosi się do uznania autyzmu jako spektrum zaburzeń. Każda osoba jest indywidualnością i nie ma dwóch takich samych przypadków osób z autyzmem-stąd pomysł na kolorową rękawiczkę. W ten sposób uwrażliwiamy młodych ludzi na to, że niektórzy odbierają otaczający świat inaczej (ani lepiej ani gorzej,po prostu inaczej).

Tego dnia nie zabrakło rozmów na temat akceptacji i wzajemnej tolerancji, które są niezwykle ważne dla nas wszystkich. Uczniowie obejrzeli także kilka krótkich filmów oraz prezentacje, które jeszcze bardziej pomogły im zrozumieć tą tematykę. Wraz z uczniami wykonaliśmy również kilka ciekawych ćwiczeń, zabaw pozwalających poznać świat osób w spektrum autyzmu.

Pamiętajmy! Każdy człowiek różni się od siebie, każdy z nas jest inny,a rozwój dziecka najlepiej przebiega we wspierającym,dostosowanym i przyjaznym środowisku🙂

Ismena Krupnik i Monika Kłyszewska

 

Poniżej kilka zdjęć z tego dnia, a cały album do obejrzenia TUTAJ/klik/