· 

V EDYCJA AKCJI "SPRZĄTAMY DLA POLSKI W SP NR 8

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez stowarzyszenie „Dla Polski”. Wzięło w nim udział już prawie pół miliona osób.

Akcja polega na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów.

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski". Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez nawyki. Organizatorzy przewidzieli ekologiczne materiały edukacyjne oraz serie quizów i ciekawostek, które cyklicznie publikowane są w mediach społecznościowych

z inicjatywy "Sprzątamy Dla Polski".

Nasza szkoła została zgłoszona do tej akcji i w piątek 21.05.2023 roku grupy przedszkolne z opiekunami oraz grupa dzieci ze świetlicy wzięły czynny udział w porządkowaniu najbliższej okolicy i terenu wokół szkoły. Przez cały tydzień odbywały się pogadanki i zajęcia o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały plakaty i prace plastyczne związane z segregacją odpadów

i działaniami na rzecz ochrony Ziemi. Na terenie szkoły można zapoznać się z gazetkami

o tematyce ekologicznej połączone z wystawkami prac.

Uczestnicy akcji otrzymali „Dyplom Przyjaciela Ziemi”.

Wszystkie zarejestrowane grupy sprzątających otrzymają certyfikaty uczestnictwa .

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcje nauczycielom i opiekunom grup przedszkolnych oraz wychowawcom w świetlicy.

Nawyk wypracowuje się konsekwentnie przez dłuższy czas zgodnie z powiedzeniem ”Czego się Jasiu nauczy to będzie umiał Jan”.

Szkolny koordynator akcji Katarzyna Kościelny

 

Poniżej kilka zdjęć z tego dnia, a cały album do obejrzenia TUTAJ/klik/