KLASY 5 I 6 W KRAKOWIE

KLASY 4  i 5 W KRAKOWIE

Dnia 12.10.2023 r. uczniowie klasy 4 i 5 wraz opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Krakowa - miasta królów, przez wieki duchowej stolicy Polski a dziś stolicy kultury. Celem podróży był spacer po Starym Mieście (Zamek Królewski, Smocza Jama, Kościół Mariacki, Sukiennice). Uczniowie mieli okazję zwiedzić Katedrę Wawelską pod którą znajdują się Groby Królewskie oraz zobaczyć najsłynniejszy polski dzwon - Dzwon Zygmunta. Kolejnym punktem było Muzeum Archeologiczne, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach o starożytnym Egipcie - obejrzeli wystawę, poznali bliżej kulturę starożytnej cywilizacji oraz wzięli udział w zajęciach "Egipski design". Całej wycieczce towarzyszyła ciekawość tych szczególnych miejsc. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o nowe doświadczenia.

Zdjęcia TUTAJ

Magdalena Głąb, Ilona Bartoszek, Ismena Krupnik