DZIEŃ PUSTEJ KLASY

W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "Dzień pustej klasy", zorganizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła". W myśl tego wydarzenia, nauczyciele zachęcani są do wyjścia z uczniami na zajęcia poza mury szkoły, a zwłaszcza do obcowania z przyrodą na świeżym powietrzu.

Dołączyliśmy się do tej inicjatywy na różne sposoby: Klasy 1-3 w szkolnym ogródku, poznawali tajniki natury i aktywnie spędzali czas. Klasa 4 na lekcji matematyki pobudzała mózg  do działania poprzez ćwiczenia na koncentrację. Czy ktoś by pomyślał ile różnych wyrazów można ułożyć z wyrazu MATEMATYKA? Magda i Ola zdeklasowały wszystkich uczniów i ułożyły 21 innych słów.  Klasa 7 na zajęciach dodatkowych z chemii, podsumowała pracę na kółku poprzez smakowanie naturalnych lodów, które składają się z cząsteczek! Tak więc zalecamy: chemia (jako przedmiot )na co dzień  i oczywiście naturalne(!) lody - o czym zapewniał nas sam właściciel lodziarni  Klasa 4,5 i 6 na języku polskim miała lekcje szlakiem czechowickich tuneli. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z pytaniami na karcie pracy,a następnie odnalezienie odpowiedzi na muralach. Ukazują one ciekawostki związane z naszą miejscowością. Na zajęciach indywidualnych wykonywaliśmy ćwiczenie uważności. Tym razem skupiliśmy się na uważnym chodzeniu, spacerowaniu. Okazuje się, że przemierzając drogę, którą z pozoru dobrze znamy, możemy dostrzec nowe rzeczy . Zadaniem naszym było znaleźć coś w różnych kolorach. Było to ciekawe wyzwanie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach, również z takim powodzeniem nasi wspaniali uczniowie i nauczyciele wezmą udział w tej inicjatywie.

Karolina Baster-Krupnik, Ismena Krupnik

Wszystkie zdjęcia znajdują się TUTAJ