UROCZYSTE OBCHODY 50-LECIA SZKOŁY

 

27 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach - Dziedzicach miała miejsce uroczystość Jubileuszu 50-lecia istnienia placówki. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, osoby wspierające szkołę, nauczyciele oraz uczniowie raz z rodzicami. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Lesisku, którą odprawił ks. Marcel Jarzyna.

 

Następnie na sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury Pani Dyrektor Marta Porębska przywitała gości. Wśród przybyłych byli m. in. Burmistrz Miasta i Gminy Marian Błachut, przewodniczący ZOPO Mirosław Olek, Przewodnicząca Związków Zawodowych Urszula Gazda, Przewodnicząca Osiedla „Centrum” Iwona Stępień, nauczyciele emeryci, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, absolwenci  i przyjaciele szkoły. 

 

Dalszą część spotkania uświetnili uczniowie klas 4 i 5, którzy wcielili się w rolę dyrektorów oraz zaprezentowali taniec z kwiatami i szarfami. Po krótkiej  prezentacji historii szkoły uczniowie klas I - III pokazali swoje umiejętności w tańcu i śpiewie. 

Część artystyczną zakończył występ absolwenta p. Sebastiana Gabrysia, który wykonał utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły przez uczniów i nauczycieli wszyscy udali się do placówki. Tam pod tablicą patrona Janusza Kusocińskiego zostały złożone kwiaty.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani jubileuszowym tortem i innymi słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wszyscy przybyli goście mogli również zwiedzić szkołę, podziwiać wystawę poświęconą Januszowi Kusocińskiemu, wypożyczoną z IPN, dekoracje oraz prezentacje przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Były to m.in. wystawy zdjęć, kronik, prezentacja multimedialna. Można było wpisać się do księgi pamiątkowej.

    Uroczystość jubileuszu była wspaniałą okazją do wspólnych spotkań i integracji społeczności lokalnej. Przyczyniła się również do kształtowania wśród naszych podopiecznych ducha patriotyzmu, poszerzenia wiedzy na temat historii szkoły. 27 maja 2023 r. na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jolanta Kucharska

Wszystkie zdjęcia znajdziecie Państwo TUTAJ/klik/

 

A.Sz.

 

ŻYCZENIA DLA NASZEJ SZKOŁY

WYSTAWA O JANUSZU KUSOCIŃSKIM

 

Biograficzna wystawa udostępniona z okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej  nr 8

przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi. 

Opowiada historię sportowca Janusza Kusocińskiego,

złotego medalisty w biegu na 10000m z Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles (1932r.).

 

A.Sz.

RETROSPEKCJA

CZYLI

WSPOMNIEŃ CZAR

Wystawa prac plastycznych, autorstwa naszych uczniów, przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia.
A.Sz.
ZACZYNAMY ŚWIĘTOWANIE!
Nasza szkoła ma 50 lat !!!
Bieg na 10 000 metrów w wykonaniu naszych uczniów.
Naśladujemy naszego patrona Janusza Kusocińskiego.
A.Sz.